İstanbul Taşımacılık

İSTANBUL TAŞIMACILIK

Küreselleşme dünya ticaretindeki gelişmelere bağlı olarak son yıllarda hızlanmış uluslararası ticaretin artış hızına bağlı olarak gelişmeye devam etmektedir. Kıtalararası ülkelerin ticaretlerinin gelişmesi küreselleşme sürecini hızlandırırken bu sürecin hızlanmasına katkıda bulunan önemli araçlardan birisi de tıpkı iletişim, internet, medya gibi taşımacılık olmuştur. Yani taşımacılık uluslararası ticareti geliştirirken bu da küreselleşmeyi hızlandırmaktadır. Hızla büyüyen küreselleşmenin olduğu bu makroekonomik çevrede işletmeler artık yerel ve ulusal pazarları hedef olarak görerek ayakta kalabilme şansını yavaş yavaş yitirmektedirler. Bu dar kapsamda kalan işletmeler ihracat yaparak elde edebilecekleri ek gelirlerden mahrum kalırken dış ülkelerdeki rakip işletmelerin pazarlarını kapmalarına da seyirci kalmaktadırlar. Pek tabi ki işletmelerin dış pazarlara açılabilmelerinde kendi oluşturacakları taşımacılık filoları yetersiz kalacaktır. Bu yüzden ülke yönetimleri işletmelerin ihtiyaç duyduğu bu taşıma hizmetini kendilerine en ucuz ve kaliteli bir şekilde sunacak taşımacılık şirketlerini ve taşımacılık alt yapılarını oluşturmada kendilerine düşen görevin farkına varmış ve gerekli yatırımları yapmaktadırlar.

Ülkemizde de özellikle son yıllarda ulaştırma sistemlerine yapılan yatırımlar işletmelerimizin taşımacılık maliyetleri bakımından dış ülke rakipleriyle rekabet edebilmesine yardımcı olacak ulaştırma politikaları ile desteklenmektedir. Son yıllarda özellikle hızlı tren projelerine yapılan yatırımlar, oluşturulmaya çalışılan lojistik üsler bu destek programların en bariz örnekleridir. Özellikle lojistik üsler kendilerine birçok taşımacılık şirketini çekerek orada büyük bir rekabetin oluşmasına bu sayede üretim işletmelerinin ürettikleri ürünleri en ucuz ve kaliteli bir şekilde taşıyacak birçok nakliye şirketinin tekliflerini değerlendirmelerine ve bu sayede maliyet tasarruflarına gidebilecekleri bir piyasa ortamına ulaştıkları rahatlıkla gözlemlenebilmektedir. Bu çalışmada Türkiye’de taşımacılığın tarihi gelişimi, hali hazırdaki durumu ve taşımacılığın geliştirilip Türkiye İşletmeciliğine nasıl katkıda bulunulabileceği kuramsal olarak incelenip önerilerde bulunulmaya çalışılacaktır.

İstanbul Taşımacılık

İstanbul taşımacılık,İstanbul’da ve İstanbul’dan 81 İl ve 957 İlçeye hesaplı Asansörlü Evden Eve Nakliyat, parça eşya ve Kargo Taşımcılığı 7/24 Hizmet

0 551 635 73 66 Hemen Arayın

şubelerimiz;

İstanbul-Edirne-Çanakkale-Denizli-Antalya-Van

Şehirler Arası Parça ve Ev Eşyası Taşımacılık Hizmetleri

İster 1 Parça İster komple ev eşyası 3+1 ev eşyası veya iki ev olsun,İstanbul’da ve Türkiye’nin Her Yerine,en güzel ve ekonomik fiyatlarımızla hizmetinizdeyiz.

0 551 635 73 66 Hemen Arayın

 

 

Adreslerimiz;

 

Şb: Yukarı Mah Fazilet Caddesi Çağlıyan sokak no:19.g Karlıktepe KARTAL/İSTANBUL

Mrk; Sırakapılar Mah 1583 sokak no:48/7 Merkezefendi/Denizli

Referanslarımız

İstanbul İl Jandarma

Eximbank Genel Müd.

Ziraat Bankası

İş Bankası

Adalet Bakanlığı

Abalıoğlu

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir